Kolejne medale karateków - tym razem w Cuprum Cup

Po bardzo udanych Mistrzostwach Europy Shotokan WSF w Partubicach i jednodniowym odpoczynku średzcy karatecy wzięli udział w XVIII Cuprum Cup Intrenational Karate WKF Polish Open (karate olimpijskie).
Kolejne medale karateków -  tym razem w Cuprum Cup

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kolejne medale karateków -  tym razem w Cuprum Cup

W zawodach, które odbyły się w dniach 18-19 listopada w Legnicy startowało 521 zawodników z 6 państw: Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Czech, Kuwejtu i Polski i 66 klubów. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Startowali medaliści mistrzostw świata z Kuwejtu oraz mistrzowie Polski w wielu kategoriach kata i kumite.

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 7 medali 1 złoty 2 srebrne oraz 4 brązowe. Złoty medal na 9 ekip w kata drużynowym chłopców 10-11 lat zdobyli Adam Dul, Kamil Brzeziński, Daniel Mańkowski.

Srebrny medal wywalczyli w kata drużynowym (12-13 lat) Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki oraz Patryk Dul. Brąz również w kata drużynowym (10-11lat) zdobyły Milena Żurek, Maria Kułakowska, Emilia Wysocka.

Oprócz medali w konkurencjach drużynowych nasi karatecy zdobyli 3medale indywidualnie. Znakomicie wypadł w kategorii juniorów Bartłomiej Babiński który był 2. W jego konkurencji startowało 14 zawodników. Bartek wygrał w eliminacjach 3 walki. W półfinale pokonał aktualnego Mistrza Polski juniorów Bartosza Kasprzyka. W finale przegrał 3:2 z reprezentantem Kuwejtu. Brązowe medale w kata indywidualnym w kategorii wiekowej 10 lat, na 16 zawodniczek zdobyły Maria Kułakowska oraz Emilia Wysocka. Brąz w kategorii 9 latków na 21 zawodników przypadło Kamilowi Brzezińskiemu. Bardzo dobre 5 miejsce na 13 zawodniczek wywalczyła Milena Żurek kategorii 8 lat. Również udanie zaprezentował się w kata 12-13 lat Michał Dziedzicki, który był 7 na 31 zawodników. Był to bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli 11 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach.