8 medali średzkich karateków w Zawadzkiem

Znakomicie spisali się średzcy karatecy w XXIV Turnieju Karate Rada Regentów, który odbył się 24 lutego w Zawadzkiem. Organizatorem zawodów był Klub Karate Nidan.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 8 medali średzkich karateków w Zawadzkiem

W zawodach startowało 695 zawodników z 32 klubów z Polski oraz zawodnicy z Czech i Słowacji. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 8 medali: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe.

Złote medale wywalczyły Milena Żurek w U-8 i Emilia Wysocka w U-10.Srebrne Milena Żurek w U-9 oraz drużyna Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski w  U-14. Brązowe Maria Kułakowska w  U-10, Kamil Brzeziński w U-10 i U-11 oraz drużyna Patryk Dul, Michał Dziedzicki i Bartosz Zamaro w U-14.

W każdej kategorii w jakiej startowali nasi karatecy brało udział od 16 do 22 zawodników. W konkurencji drużynowej walczyło 10 drużyn. Kategorie oznaczone symbolem U oznaczają wiek zawodników w danej kategorii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Milena Żurek, która startując w 2 kategoriach wiekowych wygrała 9 walko po 5:0 przegrała tylko jedną 3:2 w finale starszej kategorii. Bardzo dobre 5 miejsca w  U-10 zajął Adam Dul oraz Maria Kułakowska w U-11.

W opinii trenerów i kierowników ekip zawody były zorganizowane na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym gdzie do rywalizacji przystąpiło wielu kadrowiczów Kadry Narodowej i medalistów Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach kadetów i juniorów. Zawsze przyjeżdża tam absolutna czołówka zawodników z całej Polski, dlatego wyniki jakie osiągnęli w tym turnieju karatecy ze Środy Śląskiej należy uznać za duży sukces.