Świetny start karateków w Łodzi

Znakomicie spisali się średzcy karatecy w XV HARASUTO WORLD CUP 2019 , który odbył się w dniach 04-07 kwietnia w  Łodzi. Wzięło w nim udział 1371 zawodników z 13 państw min: Danii, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Anglii, Norwegii, Rosji, Białorusi, Finlandii Szkocji, Łotwy, Austrii oraz Polski i 108 klubów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Świetny start karateków w Łodzi

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 7 medali 3złote 1 srebrny oraz 3 brązowe. Złoto wywalczyły Milena Żurek w U-10, Emilia Wysocka w kategorii U-12 oraz drużyna składzie Milena Żurek, Emilia Wysocka i Lena Lenart.

Srebro w U-12 zdobyła Milena Żurek

Brąz drużyna kadetów Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro i drużyna U-14 Adam Dul, Kamil Brzeziński i Bartosz Zamaro.

Bardzo dobre 5 miejsce w kategorii seniorów na 29 startujących wywalczył Bartłomiej Babiński, który przegrał walkę o 3 miejsce z zawodnikiem z Łotwy 3 do 2 wcześniej wygrywając 3 walki oraz Maria Kułakowska w  U-14, która swoją walkę o 3 miejsce przegrała z Ukrainką 4 do 1. Startowało 31 zawodniczek.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje start naszych dziewcząt w kata U-12.W konkurencji wzięło udział 21 zawodniczek.Wszystkie miejsca na podium przypadły naszym dziewczętom Pierwsza była Emilia Wysocka, druga Milena Żurek, a trzecia Maria Kułakowska.

Jest to kolejny bardzo dobry występ podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF. Łódzki turniej jest zaliczany do rankingu Polskiej Unii Karate, która na jego podstawie ustala Kadrę Narodową, dlatego wzięli w nim udział wszyscy najlepsi polscy karatecy oraz reprezentacje narodowe Ukrainy, Węgier, Szkocji i Danii.

Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe władzom Miasta i Gminy Środa Śląska, które opłaciły startowe oraz noclegi średzkich karateków.

odwiedziny: 108662