5 medali karateków w  Niemczech

Bardzo udanie rozpoczęli nowy rok średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza pojechali do Niemiec, aby wziąć udział w międzynarodowym turnieju karate DRESDEN OPEN.
 5 medali  karateków w  Niemczech

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 5 medali  karateków w  Niemczech

W zawodach tych startowało 655 zawodników z 54 klubów: z Polski, Białorusi, Czech, Szkocji oraz czołówka niemieckich karateków.

Średzcy karatecy zdobyli 5 medali: 3 złote, srebrny oraz brązowy.

Złoto w konkurencji kata 10-11 lat bezapelacyjnie wywalczyła Milena Żurek. Pierwsze miejsce w kategorii juniorów zdobył także Patryk Dul oraz drużyna w składzie Adam Dul, Milena Żurek oraz Bartosz Zamaro.

W kategorii 12- 13-latek nasze dziewczyny zdobyły 2 medale. Srebrny Emilia Wysocka oraz brązowy Maria Kułakowska. Dobrze zaprezentowali się również Kamil Brzeziński oraz Bartosz Zamaro, którzy zajęli kolejno 5 i 6 miejsce na 29 startujących zawodników w kata ind w kategorii 12- 13-latków. Piąta w kumite +44 kg była też Maria Kułakowska, która przegrała 3:1walkę o 3 miejsce z niemiecką zawodniczką wygrywając po drodze 3 walki.

Zawody w Dreźnie stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy otrzymali za swój wysiłek piękne medale oraz puchary.

odwiedziny: 111837