Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
7 medali karateków w Bydgoszczy

Znakomicie spisali się podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza w odbywającym się 6-7 marca w Bydgoszczy turnieju karate Central Europe Open. Średzcy karatecy zdobyli 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.7 medali karateków w Bydgoszczy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Turniej ten zaliczany jest do najważniejszych zawodów Polskiej Unii Karate, która jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego - jedynego przedstawiciela w Polsce karate olimpijskiego WKF. Startowało w nim 716 aktualnie najlepszych w Polsce zawodniczek i zawodników reprezentujących 67 klubów oraz zawodnicy z  Czech, Norwegii, Azerbejdżanu i Niemiec.

2 złote medale w kata młodziczek 12-13 lat oraz kadetek 14-15 lat wywalczyła Emilia Wysocka. Złoty medal w kategorii 10-11 lat zdobyła Milena Żurek. 2 srebrne medale przypadły Marii Kułakowskiej w młodziczkach oraz kadetkach. Drugi medal w tych zawodach – brązowy w młodziczkach wywalczyła Milena Żurek. Z brązowym medalem zdobytym w seniorach wraca też Bartłomiej Babiński. Dobry start zaliczył Patryk Dul, który w juniorach zajął 7 miejsce.

Bydgoski turniej zaliczany jest do rankingu, na podstawie którego wyznaczana jest kadra Polskiej Unii Karate na najważniejsze w tym roku zawody ME seniorów w Chorwacji oraz ME kadetów, juniorów oraz młodzieżowców w Finlandii. Aktualnie w kadrze są Emilia Wysocka, Maria Kułakowska oraz Bartłomiej Babiński.

Koszty startu w zawodach średzkich karateków zostały pokryte przez Miasto i Gminę Środa Śląska - za co bardzo dziękujemy.