Powiat Średzki
Wysokie zwycięstwo nad Siechnicami!

W sobotnie popołudnie ekipa trenera Sajewicza urządziła lanie Energetykowi z Siechnic - wynik 11:1 mówi sam za siebie. Po porażce w Oleśnicy w naszym zespole kipiało od sportowej złości i srogo za to zapłacił zespół z Siechnic doznając wysokiej porażki.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wysokie zwycięstwo nad Siechnicami!

Worek z bramkami rozwiązał się już w 5 minucie po bramce Kamila Liberka, który wykorzystał podanie od Temchenki i z 5 metra pokonał bramkarza gości.

Siechniczanie próbowali odpowiedzieć i atakowali nasz zespół wychodząc wysoko za co zapłacili w 17 minucie tracąc drugą bramkę - piłka trafiła do Guźniczaka który zauważył niekrytego Andrusiaka i długim zagraniem uruchomił naszego pomocnika, Adam wjechał w pole karne gości i strzałem przy słupku zdobył drugą bramkę - asysta Michała Guźniczaka!

Energetyk jeszcze dobrze nie ochłonął po stracie bramki a już po raz trzeci goście wyciągali piłkę z siatki - do główki najwyżej wyskoczył Liberek i nasz kapitan po raz drugi pokonał bramkarza Energetyka.

Dalej atakowaliśmy, walka o piłkę trwała na całym boisku, w 28 minucie piłkę na połowie gości przejmuje Rybka, po szybkim wyjściu przy bocznej linii wrzuca piłkę w pole karne gdzie główka Temchenki daje nam czwartą bramkę!

W 39 minucie naszą akcję strzałem zakończył Andrusiak ale piłka mija słupek bramki Energetyka, w 42 minucie bramkę na 5:0 zdobywa Jasiński ustalając wynik do przerwy.

W drugiej połowie pierwsi do siatki trafili niespodziewanie goście - w 48 minucie naszego bramkarza pokonuje Czajka ale to chyba tylko podrażniło jeszcze bardziej team Sajewicza bo już w 56 minucie dalszą strzelaninę rozpoczął Andrusiak, który urządził sobie rajd w polu karnym gości i po minięciu kilu zawodników Energetyka huknął do siatki gości.

W 66 minucie bramkę zdobywa Filip Wiatrak i był to praktycznie pierwszy kontakt z piłką zawodnika który zmienił moment wcześniej Temchenkę.

Mimo prowadzenia 7:1 nasze ataki dalej trwały, nie było mowy o odpuszczaniu i na bramkę Siechnic sunął atak za atakiem.

W 73 minucie swoją drugą bramkę zdobył Filip Wiatrak który przejął odbitą przez obrońców gości piłkę i strzelił obok słupka. Bramkę na 9:1 zdobywa w 85 minucie Filip Zając wykorzystując zagranie od Dudziaka.

Dziesiątą bramkę, a swoją trzecią w 90 minucie zdobywa Wiatrak, asystę zalicza Robert Dutko który śmiałym wejściem w pole karne zakończył swoją akcję zagraniem w pole karne które główką wykończył Wiatrak.

Kropkę nad ''i'' postawił w 92 minucie Jakub Dudziak który uderzeniem z główki pokonał po raz jedenasty bramkarza Energetyka.

Ligowa karuzela kręci się dalej a w najbliższej kolejce udajemy się do Sobótki na spotkanie z zespołem Zachodu Sobótka - mecz w niedzielę 16 maja o godz. 17.00.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ENERGETYK SIECHNICE 11:1(5:0)

Skład: M.Guźniczak, J.Dudziak, F.Zając, B.Kozak, K.Rybka, T.Zakrzewski(32'Dutko), K.Liberek, K.Lenartowicz, A.Andrusiak(75'Bartkiewicz), K.Jasiński, V.Temchenko(65'Wiatrak)

Bramki: Adam Andrusiak x2, Kamil Liberek x2, Krystian Jasiński, Vlad Temchenko, Filip Wiatrak x3, Filip Zając, Jakub Dudziak.

MLKS Polonia Środa Śląska/fot: WIME Paweł Lipnick

odwiedziny: 117232