Natalia Dybek najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do

W dniach 14-16 maja w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Juniorów i III Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-do. Blisko 200 zawodników z 40 klubów z całej Polski brało udział w najważniejszym turnieju w naszym kraju.

Świetny występ zaliczyła uczennica Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach Natalia Dybek, na co dzień zawodniczka Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do, zdobywając trzy medale w tegorocznych mistrzostwach. Podopieczna Łukasza Sudaka triumfowała w konkurencji walk do 55 kg oraz testach siły natomiast w konkurencji technik specjalnych zdobyła brązowy medal, zostając II Vice Mistrzynią Polski.

Brązowy medal w walkach w kategorii wagowej do 68 kg wywalczył również Krzysztof Puterko, mieszkaniec Wilkszyna.

Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do w klasyfikacji generalnej klubów zajął wysokie trzecie miejsce zdobywając łącznie 5 medali, 3 złote i 2 brązowe. Za dwa tygodnie w Nowej Rudzie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, gdzie dwunastu zawodników i zawodniczek trenujących na co dzień pod okiem trenera Łukasza Sudaka w Miękini oraz Pisarzowicach będzie walczyć o kolejne medale Mistrzostw Polski tym razem w kategorii Juniora Młodszego.