Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Orzeł pokonany. 4:0 z Marszowicami

Po pierwszej kolejce nowego sezonu, w której przegraliśmy w Jelczu-Laskowicach, naszym rywalem w kolejnym spotkaniu był Orzeł Marszowice, który także zaliczył falstart i w pierwszym spotkaniu uległ 0:5 Solnej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Orzeł pokonany. 4:0 z Marszowicami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Presja wyniku była widoczna w poczynaniach obu zespołów, zaczęliśmy nerwowo i już w pierwszej akcji goście mogli zdobyć bramkę, ale na posterunku był Idziorek, który złapał piłkę zmierzającą do naszej siatki - wcześniej lot piłki zmienili nasi obrońcy próbując blokować strzał.

W 10 minucie tracimy Łukasza Skolimowskiego który w niegroźnej sytuacji podkręcił kostkę i na boisku pojawił się debiutujący w naszych barwach Dawid Łukasiewicz.

Kolejne minuty to przewaga gości, którzy mocno ruszyli do ataków próbując zaskoczyć nasz zespół i kilka razy zakotłowało się w naszym polu karnym.

Z biegiem czasu gra się wyrównała, nasze akcje zaczęły się zazębiać i w 23 minucie wychodzimy na prowadzenie po trafieniu Kamila Żbika, który wykończył akcję zainicjowaną po prawej stronie wejściem Bartka Kozaka i wymianą podań między naszymi zawodnikami.

Orzeł próbował szybko odpowiedzieć ale nasza gra w obronie wyglądała coraz lepiej jak i gra w ataku, co rusz byliśmy pod polem karnym gości uderzając na bramkę Orła.

W 37 minucie wykonujemy serię rzutów rożnych, dośrodkowanie z lewego narożnika przecina Kuba Dudziak i zdobywa bramkę na 2:0.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo zacięta - w 42 minucie dośrodkowanie w pole karne Orła uderzeniem głową wykańcza Żbik, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

Goście odpowiadają akcją z 45 minuty kiedy po strzale z pola karnego piłkę na poprzeczkę instynktownie wybija Idziorek.

W drugiej połowie nadal trwała zażarta walka, Orzeł szukał swoich sytuacji na zdobycie bramki kontaktowej, trwała nieustanna wymiana ciosów.

W 68 minucie dośrodkowanie w pole karne Orła kończy się skierowaniem piłki do własnej bramki przez obrońcę gości i tym sposobem podwyższamy prowadzenie na 3:0!

W kolejnych minutach prowadzimy grę i tworzymy kolejne sytuacje, na bramkę gości uderzali Łukasiewicz i Andrusiak który w 82 minucie zdobywa bramkę na 4:0.

Po faulu w okolicy narożnika pola karnego wykonujemy rzut wolny - mocne uderzenie Andrusiaka na bramkę i piłka ląduje w siatce po rykoszecie obrońcy Orła!

Spotkanie kończy się wynikiem 4:0, zdobywamy pierwsze punkty i… szykujemy się do kolejnego spotkania - w sobotę 28 sierpnia powiatowe derby: o godz. 15.00 spotkanie w Brzezinie z Mechanikiem.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ORZEŁ MARSZOWICE 4:0 (2:0)

Skład: S.Idziorek, F.Zając, J.Dudziak, B.Kozak, Y.Skorobahatko, T.Zakrzewski, K.Liberek(78'Michalak), K.Żbik(70'Rudnicki), K.Jasiński(58'Wiatrak), A.Andrusiak(83'Biliński), Ł.Skolimowski(10'Łukasiewicz).

Bramki: Kamil Żbik 23' Jakub Dudziak 37', Krzysztof Bury 68' (samobójcza), 82' Adam Andrusiak.

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki WIM

odwiedziny: 118091