Powiat Średzki
Nie wrócili z pustymi rękami

Dobrze zaprezentowali się radni z powiatu średzkiego na Mistrzostwach Polski Radnych w Halowej Piłce Nożnej. Turniej odbył się z początkiem wiosny w powiecie wolsztyńskim. Była to trzynasta edycja rozgrywek organizowana w Wielkopolsce.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Nie wrócili z pustymi rękami

Średzka drużyna przeszła bez porażki dwudniową rundę eliminacyjną. Oto wyniki meczy powiatu średzkiego na hali w Buczu:

- Środa Śląska-Międzyrzecz 3:2

- Środa Śląska-Żnin 3:0

- Środa Śląska-Wolsztyn 1:0

- Środa Śląska-Warszawa Zachodnia 1:1

Końcowa tabela grupy eliminacyjnej drużyny radnych:

1. Warszawa Zachodnia - 10 pkt. (stosunek bramek: 10:5)

2. Środa Śląska - 10 pkt. (stosunek bramek: 8:3)

3. Międzyrzecz - 6 pkt.

4. Wolsztyn - 3 pkt.

5. Żnin - 0 pkt.

W fazie pucharowej turnieju drużyna radnych powiatu średzkiego trafiła na bardzo silny i doświadczony zespół z Przemyśla – wicemistrzów Polski z 2010 roku.

O determinacji Przemyśla przed meczem ze Środą Śląska niech świadczy fakt, iż dwóch zawodników jechało cała noc z Przemyśla, aby zdążyć na niedzielny mecz ćwierćfinałowy i wzmocnić drużynę.

Ćwierćfinał od początku był niezwykle emocjonujący. Po pierwszej połowie i bramce Karola Stafińskiego drużyna prowadziła jeden do zera. W drugiej połowie Przemyśl dążył do wyrównania, jednak po jednym z kontrataków na 2:0 podwyższył Adam Ruciński. Niestety dwie minuty dekoncentracji w końcówce i brak defensywnego skrzydłowego Jana Winiarza, który nabawił się kontuzji w meczu eliminacyjnym z Warszawą Zachodnią nie pozwoliły utrzymać wyniku i mecz zakończył się remisem 2:2. - Wyraźnie dał się odczuć brak dwóch zawodników ze składu naszej drużyny na lutowe mistrzostwa Dolnego Śląska – mówi Grzegorz Okła zawodnik drużyny z powiatu średzkiego.

O awansie do półfinału zdecydowały rzuty karne. To była prawdziwa rywalizacja cios za cios. Ostatecznie w piątej kolejce wojnę nerwów wygrali zawodnicy z Przemyśla. Przebieg karnych: 1:0; 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:4, 4:5 (strzelcy bramek dla naszej drużyny w rzutach karnych: Grzegorz Okła, Marek Bawoł, Adam Ruciński, Karol Stafiński).

– Dramatyczny mecz, Przemyśl był na łopatkach, ale pokazał, że gra się do końca. Szkoda bo była szansa na medale – podsumowuje Stefan Grycz.

Na mistrzostwach w Buczu powiat średzki reprezentowali: Stefan Grycz - kapitan (gmina Malczyce), Wacław Jaskuła, Karol Stafiński, Waldemar Sudoł, Marek Bawoł i Bogdan Kontek (gmina Kostomłoty), Jerzy Fink, Adam Ruciński i Paweł Zakrzewski (gmina Środa Śląska), Grzegorz Okła i Jan Winiarz (gmina Udanin).

W końcowej klasyfikacji mistrzostw drużyna zajęła miejsce 5-8. Bilans meczy turniejowych: 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka lub, jak kto woli - remis ze wskazaniem na przeciwnik.

Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem drużyny ze Strzelina po finałowym zwycięstwie nad Jelenią Górą 4:2. W meczu o 3 miejsce Przemyśl pokonał Warszawę Zachodnią 2:0 Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Bochnak ze Strzelina. Nasza drużyna otrzymała puchar Fair Play.

– Nie wróciliśmy z pustymi rękami. Za rok znów powalczymy. Mam nadzieję, że wzmocnimy nasz skład i pojedziemy w komplecie – mówi Stefan Grycz.