Puchar Polski w Bukówku

Walkę w pierwszej rundzie Pucharu Polski w okręgu wrocławskim 24 sierpnia rozpoczęły 64 drużyny (od C klasy do III ligi i jeden zespół juniorów). W 1/32 finału Pucharu Polski w naszym okręgu z trzecioligowym Piastem Żmigród zmierzył się B-klasowy Orzeł Bukówek.

Starali się dotrzymać kroku

Po niedawnym pogromie (7:1), jaki Orzeł zafundował Pagelowi Komorniki i zawodnicy i kibice nie ukrywali cichej nadziei na podobny wynik w spotkaniu z Piastem. Nie było jednak łatwo. Początek pierwszej połowy to szybkie tempo i kolejne dynamiczne akcje. Po około dziesięciu minutach od pierwszego gwizdka padła pierwsza bramka dla gości. Po kolejnych dziesięciu Wiktor Cieliński z Orła Bukówek wyrównał na 1:1. W tym momencie szanse na powtórzenie wyniku z Komornik wydawały się całkiem realne. Kolejnego gola przed przerwą zdobył jednak Piast.

Druga połowa to zdecydowana przewaga drużyny ze Żmigrodu i kolejne cztery bramki (w tym jeden karny) w wykonaniu gości. Mimo tego jednak gospodarze, drużyna amatorska, starali się dotrzymać kroku zawodowcom i ciekawych akcji pod bramką gości także nie brakowało, a bramkarz Piasta nie mógł narzekać na nudę. W imieniu gospodarzy szczególnie dawali się we znaki gościom Jacek Cieliński, Łukasz Cieliński, Bartłomiej Pogorzelski, Stefan Cieliński, Paweł Stelmach czy Mateusz Sidorowicz.

Prezesi dziękują

- Chciałbym bardzo podziękować gospodarzom, szczególnie prezesowi Piotrowi Seredyńskiemu za bardzo gościnne przywitanie Piasta w Bukówku, za poczęstunek, dobre słowo oraz życzenia. Boisko jak na realia B klasy, było przyzwoicie przygotowane. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy właśnie tu rozegrać mecz 1/32 Pucharu Polski strefy wrocławskiej – mówi prezes Piasta Rafał Zagórski. - Osobiście będę kibicował Orzełkowi w tym sezonie i jestem przekonany, że z takimi ludźmi osiągnie cel i awansuje do A klasy.

Gole dla Piasta strzelili: Krystian Jajko – 2, Karol Stachowiak, Grzegorz Mazurek, Patryk Bobkiewicz i Daniel Wałęga po 1.

- To była dla nas wszystkich ciekawa lekcja i nowe doświadczenie - mówił po meczu prezes Orła Piotr Seredyński. - Nie było łatwo ale też nie poddaliśmy się bez walki. Za to właśnie, za honorową bramkę i wolę walki chcę podziękować całej naszej drużynie.

7 września 1/16

Wyniki wszystkich środowych meczów rozegranych przez drużyny naszego powiatu wyglądają następująco:

• Orzeł Bukówek – Piast Żmigród 1:6 (1:2)

• Pogoń Miękinia – MKP Wołów 1:6

• Czarni Białków – Polonia Środa Śląska 3:2 (1:0)

• Różanka Wrocław – Zjednoczeni Łowęcice 1:0

• Piast Lutynia – Odra Malczyce 4:6

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim odbędą się 7 września o godz. 17:30. Warto też przypomnieć, że obrońcą pucharu w okręgu wrocławskim jest Śląsk II Wrocław.