Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Medalowa sobota karateków w Legnicy

28 października w Legnicy odbyły się XXVI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate olimpijskim WKF. W zawodach startowała rekordowa liczba 290 zawodników z 17 klubów karate województw: wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego oraz czeski Klub Karate z Ostravy.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medalowa sobota karateków w Legnicy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Rywalizacja rozpoczęła się o 10.00 a zakończyła o 18.30. Trzema zespołami sędziowskimi kierował Sędzia główny – Remigiusz Powroźnik –sędzia międzynarodowy EKF Polskiego Związku Karate.

W Mistrzostwach startowali również średzcy karatecy.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, wywalczyli 10 medali - 6 złotych, 2 srebrne oraz 2 brązowe.

W konkurencjach indywidualnych w swoich kategoriach medale zdobyli: złoty - Nikola Maźniewska i Krystian Masalski. Srebrny - Maria Kułakowska i 2 swój medal Nikola Mażniewska. Brązowy –Patryk Dul i Milena Żurek.

W konkurencjach drużynowych zdobyliśmy 4 złote medale. W juniorach młodszych i juniorach drużyna w składzie Dul Patryk, Dziedzicki Michał oraz Bartosz Zamaro. W kategorii żaczek i młodziczek w składzie Milena Żurek, Maria Kułakowska ,Emilia Wysocka. W kategorii żaków i młodzików Dul Adam, Kamil Brzeziński, Bartosz Zamaro. W kategorii trenujących od 09 2016r. złoto również przypadło naszym karatekom - Marcinowi Masalskiemu, Szymonowi Bławatowi i Krystianowi Masalskiemu.

Przy odrobinie szczęścia mogliśmy przywieźć 4 medale więcej. Minimalnie swoje walki w małym finale o 3 miejsce w konkurencjach indywidualnych przegrali Bartosz Zamaro, Adam Dul, Michał Dziedzicki oraz Kornel Macherzyński. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscach.

Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, oraz były kolejnym bardzo udanym startem podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza.