Złoty medal dla zawodniczek Volley Miękinia

9 grudnia w Miliczu odbył się ostatni turniej siatkówki rundy jesiennej. W kategorii "2'" Kinga Skrzypczyk i Jola Bednarska zdobyły złoty medal!

Taki wspaniały sukces zawodniczki osiągnęły dzięki mądrej i konsekwentnej grze, rozkręcając się z meczu na mecz, aż w finale odnotowały swój najlepszy występ sięgając po zwycięstwo w całym turnieju. Sukces smakuje tym bardziej, że w półfinale pokonały znaczącą różnicą zespół z Janowic Wielkich, który był faworytem turnieju. W finale zawodniczki zmierzyły się z zespołem z Kamiennej Góry. Rozpoczęło się od mocnego prowadzenia przeciwnika, ale Kinga i Jola wykorzystały słabe strony konkurentek, wygrywając ostatecznie 16:14.

Sukces bardzo cieszy, ale cieszy również postęp w grze wszystkich zespołów startujących w "2". Wysokie 6 miejsce Marceliny Jezierskiej i Mai Maciołek, 9 miejsce Mai Kuriaty i Natalii Trajnarowicz oraz 13 miejsce Anieli Kurasiewicz i Marysi Bronowicz na 20 startujących zespołów, to bardzo dobry wynik. W kategorii "4" zawodniczki zajęły 6 miejsce. W kategorii "3" zawodniczki zajęły 5 miejsce.