5 medali karateków w Łodzi

W dniach 7 - 8 kwietnia w Łodzi odbył się już po raz piętnasty największy międzynarodowy turniej karate Harasuto World Cup 2018 w Karate Olimpijskim WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.5 medali karateków w Łodzi

Do rywalizacji przystąpiło 706 zawodników, reprezentujących 76 klubów z 14 krajów. W imprezie wystartowali karatecy z Ukrainy, Rosji, Danii, Szkocji, Niemiec Łotwy, Turcji, Belgii Armenii Finlandii, Słowacji, Czech. Bangladeszu i Polski.

Wśród startujących zawodników byli obecni medaliści mistrzostw Europy WKF oraz mistrzynie Polski seniorek. Pierwszy raz w tym turnieju wystartowali podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza i przywieźli aż 5 medali. Brązowy medal w kategorii U-14 wywalczył Patryk Dul dla którego jest to największy indywidualny sukces w karierze. Brąz w kategorii U-21 zdobył Bartłomiej Babiński. Oprócz dwóch medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli srebro w kata drużynowym U-14 w składzie Bartosz Zamaro, Patryk Dul i Michał Dziedzicki oraz dwa brązowe w kata drużynowym w Kategorii U-12 i U-14 w składzie Adam Dul, Kamil Brzeziński oraz Daniel Mańkowski. Bardzo dobre miejsca indywidualnie wywalczyli- 5 Milena Żurek w  U-10,7- Bartosz Zamaro w U-12 oraz Maria Kułakowska, która była 9 w U-14.

Organizatorem zawodów był łódzki Klub Karate Harasuto. Turniej ten jest jednym z największych i stojącym na najwyższym poziomie sportowym turniejem karate WKF w Polsce, tym bardziej cieszą osiągane w nim wyniki naszych zawodników. Każda kategoria wiekowa była bardzo mocna obsadzona i startowało w niej od 18 do  40 zawodników.

odwiedziny: 104441