2 srebra Babińskiego w Grand Prix Ostrawa 2018

2 listopada w Ostrawie odbył się największy w Czechach turniej karate olimpijskiego WKF GRAND PRIX OSTRAWA 2018.
2  srebra Babińskiego w Grand Prix Ostrawa 2018

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.2  srebra Babińskiego w Grand Prix Ostrawa 2018

W zawodach startowało 762 zawodników, wielu medalistów mistrzostw Świata i Europy z 109 klubów z 9 krajów m.in.: Włoch, Czech, Ukrainy, Austrii, Węgier, Izraela, Słowacji, Łotwy i  Polski.

Znakomicie w tych zawodach wypadł podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza Bartłomiej Babiński, który wywalczył 2 srebrne medale w kategorii do 21 lat oraz w rywalizacji seniorów - Bartek ma 16lat.

W karegorii do 21 lat pokonał reprezentanta Słowacji Martina Kopaca, Dominika Guzdka oraz Aleksandra Mazmanowa z Czech, w finale przegrał ze Słowakiem Szolarem Pavlem. W rywalizacji seniorów wygrał z Włochem Qanta Wasile, Czechem Slavikiem Michalem oraz Aleksandrem Adamowem. W finale przegrał z Maksymilianem Szczepkowskim - aktualnym wicemistrzem Polski seniorów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym i były dla Bartka kolejnym udanym startem w tym sezonie.

odwiedziny: 107021