11 medali karateków w Prudniku

10 listopada w Prudniku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate - Puchar Gór Opawskich w Karate Olimpijskim WKF. Wystartowało w nim 221 zawodników z 17 klubów z Polski, Ukrainy oraz Czech.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 11 medali karateków w Prudniku

Organizatorem imprezy był LKS „Zarzewie” Prudnik. Znakomicie spisali się w tych zawodach podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza. Średzcy karatecy wywalczyli 11 medali - 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

Złote medale wywalczyli – Milena Żurek w U-9 i U-10, Emilia Wysocka w U-11 i U-12 oraz w kata drużynowym Patryk Dul, Michał Dziedziczki i Bartosz Zamaro

Srebro zdobyli - drużyna w kata - Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski, Maria Kułakowska w kata i w kumite w  U-11.

Brązowe medale przypadły Marii Kułakowskiej w kumite U-12, Patrykowi Dulowi w U-13 oraz Kamilowi Brzezińskiemu w U-10. Litera U oznacza kategorie wiekową w jakiej starowali nasi zawodnicy.

Udany start zanotowali również Bartosz Zamaro i Adam Dul, którzy przegrali swoje walki repasażowe o 3 miejsce i zajęli ostatecznie bardzo dobre 5 miejsca w U-11.

W zawodach startowali wszyscy najlepsi w Polsce zawodnicy do 14 roku życia. Na szczególne wyróżnienie zasługują Milena Żurek oraz Emilia Wysocka, które, oprócz swoich kategorii wiekowych, wygrały z zawodniczkami o 2 lata starszymi od siebie pokonując najlepsze w Polsce zawodniczki z Atemi Bielsko Biała.

odwiedziny: 107092