11 medali karateków w Zawadzkiem

9 marca w Zawadzkiem odbył się XXV TURNIEJ KARATE WKF – RADA REGENTÓW. W zawodach startowało 442 zawodników z 29 klubów z Polski oraz zawodnicy z Czech i Słowacji.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.               11 medali karateków w Zawadzkiem

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 11 medali: 5 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe.

Złote medale wywalczyły: Milena Żurek 2 w U-9 i U-10, Maria Kułakowska również 2 w kumite w U-11 i u-13 oraz Emilia Wysocka w U-13.

Srebrne: Maria Kułakowska w kata w U-11, Kamil Brzeziński w kata u-11 oraz drużyna w składzie: Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Bartosz Zamaro w U-14.

Brązowe: drużyna Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski w  U-11, Maria Kułakowska w kata U-13 i Kamil Brzeziński w U-12. Bardzo dobre 5 miejsce w U-13 zajął Bartosz Zamaro.

W każdej kategorii w jakiej startowali nasi karatecy brało udział od 14 do 30 zawodników. W konkurencjach drużynowych walczyło 6 drużyn w każdej z kategorii wiekowej. Kategorie oznaczone symbolem U oznaczają wiek zawodników.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maria Kułakowska, która wywalczyła 4 medale - 2 złote w kumite oraz srebrny i brązowy w kata. Dwa złota wywalczyła również Milena Żurek, która startowała w 2 kategoriach wiekowych zdecydowanie je wygrywając.

W opinii trenerów i kierowników ekip zawody były zorganizowane na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a do rywalizacji przystąpiło wielu kadrowiczów Kadry Narodowej i medalistów Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach kadetów i juniorów. Do Zawadzkiego zawsze przyjeżdża absolutna czołówka zawodników z całej Polski, dlatego wyniki jakie osiągnęli w tym turnieju karatecy ze Środy Śląskiej należy uznać za bardzo duży sukces.

odwiedziny: 108303