Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach Polski

Kolejny udany start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w Legnicy. 14 kwietnia pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim .Startowało w nich 129 zawodników z 29 klubów.
Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach  Polski

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach  Polski

Znakomicie spisał się w nich Bartłomiej Babiński, który wywalczył III miejsce w kata indywidualnym seniorów mając 17 lat. Stoczył cztery walki. Trzy wygrał, przegrał jedną - w półfinale z Mistrzem Polski Maksymilianem Szczypkowskim. Oprócz brązu Bartek również wywalczył srebro w kata drużynowym.

Organizatorem zawodów był Legnicki Klub Karate TORA.

Dzień wcześniej również w Legnicy odbyły się XXVIII MISTRZOSTWA ZIEMI LEGNICKIEJ W KARATE OLIMPIJSKIM. Celem zawodów było m.in. przeprowadzenie kwalifikacji do Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Startowało w nich 639 zawodników z 43 klubów z Polski i Czech.

Średzcy zawodnicy wywalczyli 7 medali: 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe:

1. Milena Żurek złoto w 8-9lat

2. Emilia Wysocka złoto w 10-11 lat

3. Marysia Kułakowska złoto w kumite oraz brąz w kata w 10 -11lat

4. Bartosz Zamaro srebro w 12-13lat

5. Patryk Dul brąz juniorach młodszych- dzięki 3 miejscu wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Polski juniorów młodszych , juniorów i młodzieżowców, które odbędą się w Poznaniu

6. Adam Dul brąz w 10-11lat

odwiedziny: 108726