Skarby wygrywaja z Piastem Nowa Ruda

Ależ spotkanie naszych Pań! Dramaturgia, wymiana ciosów, walka o każdą piłkę i dziewięć bramek zobaczyli kibice w piątkowe, późne popołudnie na stadionie w Środzie Śląskiej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Skarby wygrywaja z Piastem Nowa Ruda

Pierwsze do ataku przystąpiły zawodniczki z Nowej Rudy strzelając bramkę w 16 minucie z rzutu wolnego, już po kolejnych trzech minutach podwyższyły na 2:0 po zespołowej akcji.

Odpowiedz naszych Pań była natychmiastowa - pierwsza sygnał do ataku dała Kasia Kmiecik strzelając bramkę w 22 minucie, zaraz po tym dwie bramki zdobyła Ania Pastuch wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie.

To było kilka minut które wstrząsnęło zawodniczkami z Nowej Rudy, a po upływie kolejnych sześciu minut Skarby prowadziły 4:2 po bramce Marty Chodorowskiej, która zdobyła bramkę zamykając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Ale to nie był koniec emocji w pierwszej połowie - zawodniczki Piasta zdobyły w 40 minucie bramkę kontaktową co zapowiadało dalsze widowisko.

W drugiej połowie rozgorzała prawdziwa piłkarska bitwa - raz pod jedną, raz pod drugą bramką co chwilę kotłowało się, były strzały z daleka, były wrzutki w pole karne, były parady bramkarskie.

W 47 minucie Magdalena Kapłoń z Piasta doprowadza do wyrównania, wynik 4:4 utrzymywał się do 54 minuty kiedy to za faul w polu karnym sędzia prowadząca to spotkanie wskazała na jedenastkę.

Wykonawczynią rzutu karnego była Patrycja Krent, która pokonała bramkarkę Piasta dając nam prowadzenie 5:4.

Do końca trwała zażarta walka o kolejne bramki ale wynik już nie uległ zmianie i podopieczne trenera Filończyka odniosły szóste zwycięstwo w sezonie.

Wielkie brawa dla całego zespołu za walkę.

POLONIA SKARBY ŚRODA ŚLĄSKA - PIAST NOWA RUDA 5:4 (4:2)

Bramki: Katarzyna Kmiecik 22', Anna Pastuch 23'26', Marta Chodorowska 32', Patrycja Krent 54'(rz.k)