Znakomity start karateków w Polish Open

Znakomicie spisali się podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza w Bielsku Białej, którzy17 października startowali w XIV INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX w karate Olimpijskim WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Znakomity start karateków w Polish Open

Średzcy karatecy zdobyli 7 medali: 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Złote wywalczyły: Milena Żurek w kategorii kata U-12, Maria Kułakowska w kata U-14 oraz Emilia Wysocka w kata kadetek. Drugi swój medal, tym razem srebrny w U-14, wywalczyła Milena Żurek. Nasze zawodniczki zdominowały tę kategorię wiekową - brązowy medal zdobyła w niej Emilia Wysocka. Zdarzyło się to pierwszy raz w historii tych zawodów, by zawodniczki jednego klubu wywalczyły 3 medale w tej samej kategorii wiekowej.

Średzkie zawodniczki pokonały wszystkie najlepsze rywalki w Polsce potwierdzając swoje wysokie miejsca w rankingu Polskiej Unii Karate.

Emilka zajmuje w nim 1 miejsce, natomiast Marysia jest trzecia. Milena z kolei jest numerem jeden w Polsce w  U-12.

Bardzo dobrze wypadł w tych zawodach także Patryk Dul, który był trzeci w kata juniorów oraz w  kumite juniorów - 68kg.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, startowali w nich najlepsi Polscy karatecy. Koszty udziału w tych zawodach pokryte zostały przez Miasto i Gminę Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy.

odwiedziny: 115163