Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
8 medali karateków

Znakomicie spisali się średzcy karatecy w zawodach karate, które odbyły się w ten weekend. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli aż 8 medali.
8  medali  karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.8  medali  karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

4 czerwca Emilia Wysocka startowała w  E TOURNAMENT WORLD SERIES KATA #4, gdzie wywalczyła 2 medale: srebrny w kata female U17 oraz brązowy w kata female U16. Turniej ten organizowany jest przez federacje szwajcarską i posiada najwyższą rangę trudności - 10.

Kolejne medale nasi karatecy zdobyli w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate - 7th Central Poland Open Grand Prix Karate, który odbył się w dniach 5-6 czerwca w Pleszewie. Wzięło w nim udział 518 zawodników z 63 kluby z Polski, Francji, Rosji i Niemiec.

Dwa złota w kata female juniorek młodszych oraz w juniorkach zdobyła Emilia Wysocka. Kolejny złote medale wywalczyły Maria Kułakowska w młodziczkach oraz Milena Żurek w U12. Srebro przypadło Milenie Żurek w młodziczkach, a brąz w juniorkach młodszych Marii Kułakowskiej. Dobre 5 miejsce w juniorach zajął Patryk Dul.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Startowali w nich wszyscy najlepsi Polscy zawodnicy. Walczyli oni o punkty rankingowe, które będą decydować o powołaniach na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Tampere. Po tym turnieju Emilka umocni się na pierwszym miejscu w rankingu w kategorii juniorek młodszych. Marysia będzie nadal druga w tej samej kategorii, Milena awansuje na pierwsze miejsce w młodziczkach, natomiast Patryk pozostanie na 8 miejscu w juniorach.

W startach wspiera nas Miasto i Gmina Środa Śląska.