Miękinia
Turniej Badmintona

W Miękini odbył się Noworoczny Turniej w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy. W turnieju udział wzięło 19 zawodników - 3 kobiety i 16 mężczyzn.

W kategorii kobiet zwycieżczynią została Natalia Regeńczuk, która pokonała swoje przeciwniczki, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Salik, a trzecie Anna Bartoń.

W kategorii mężczyzn w pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w czterech grupach, z których zwycięzcy walczyli między sobą o miejsca 1-4, natomiast zawodnicy z miejsc drugich w grupach walczyli o miejsca 5-8, z trzecich pozycji o miejsca 9-12, a pozostali o miejsca 13-16.

W każdej z grup faworyci nie zawiedli, pokonując swoich przeciwników oraz uzyskując awans do półfinałów. W pierwszym półfinale spotkali się Tomasz Pamin, zwycięzca grupy pierwszej oraz Artur Chytła, zwycięzca grupy trzeciej. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Pamin, wygrywając to spotkanie w dwóch setach. W drugim półfinale spotkali się Artur Nowak oraz Tomasz Międzyrzecki, obaj niepokonani w meczach grupowych zawodnicy stworzyli wyrównane widowisko,z którego zwycięsko wyszedł Nowak, awansując do finału.

W meczu o trzecie miejsce najlepszy zawodnik Gminy Miękinia, Tomasz Międzyrzecki pokonał w dwusetowym pojedynku Artura Chytłę. Najbardziej emocjonujacym pojedynkiem całego turnieju oraz stojącym na najwyższym poziomie sportowym był mecz finałowy, który rozstrzygnał się w tie-breaku, pomiędzy Tomaszem Paminem a Arturem Nowakiem, gdzie zwycięzcą Noworocznego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Miękinia został Artur Nowak.

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz nagrody ufundowane przez Gminę Miękinia,

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę oraz dostarczone emocje sportowe.